מספר עצום של  סדנאת אפייה יכולותיהם בעבודה, ומתכננים ומבשלים את

מומחי גורמה קולינריים מנצלים את יכולות הניהול והבישול שלהם בכדי להבטיח שצוות המטבחים ישתף פעולה בכדי להפוך את המזון הבטוח והיעיל לספק את המבקרים. מומחים קולינריים לומדים מספר עצום של  סדנאת אפייה יכולותיהם בעבודה, ומתכננים ומבשלים את ההזנה, ובכל זאת עוברים על המצאתיותם כדי ללוות תכניות ומנות חדשות של אוכלים המציעים. להיות מומחה גורמה יכול להיות החלטה הגונה במקרה שאתה רוצה לרקוח וללוות מחשבות חדשות במטבח, ולא תדאג לנקוט עמדת סמכות.

סדנאת אפייה
סדנאת אפייה

סט של אחריות עבודה

מומחי גורמה קולינריים עובדים במטבחים על מנת להבטיח שההזנה תהיה חדשה ומסודרת ומאובזרת בבטחה. הם משקיעים לא מעט מהאנרגיה שלהם תוך שימוש בציוד בכדי לחתוך, לרסק, לחתוך ולחמם את המזון. על אף קבלת המזון המוכן, הם מבצעים באופן קבוע תוכניות ותפריטים משלהם, מבטיחים שהמטבח יסופק וחיטוי הולם, מראים טבחים שונים ומובילים את צוות המטבח במטרה להקל על העבודה. מומחים קולינריים שהם בעלי בתי קפה מטפלים בנוסף במפעלים עסקיים כמו הזמנת ספרים, הנהלת חשבונות וראווה.

מומחי גורמה מבלים פרקי זמן ממושכים במטבחים מלאי ריבה שיכולים להיות מסוכנים, כך שיש להם סיבולת גופנית ולשחק אותה בבטחה הם חיוניים כדי להתמודד עם העבודה הגופנית ותקלות. דמיון ותחושת הגיון של ריח וטעם מעצים מומחים קולינריים להכין תכניות טעימות. יכולות ניהול ומיומנות עסקית מועילות במיוחד עבור מומחי גורמה ראשיים ועובדים עצמאיים.

דרישות הכשרה

לאחר קבלת הכרה בבית הספר העל יסודי תוכלו לבחור את הכישורים הנדרשים למלא כמומחה גורמה באמצעות הכנות כטבח או על ידי סיום יעיל של תוכנית ביטויים קולינריים. כאשר אתה לומד בעבודה, מקווה שיהיה לך מומחה מומחה בתחום גורמה ויורה לך שיטות בישול. קידום לתפקיד מומחה גורמה עשוי להתרחש לאחר עבודה לא מעט זמן. כשאתה לוקח סדק בתוכנית לביטויים קולינריים, אתה עושה עבודות ידיים כדי להבין כיצד אתה יכול להתכונן בבטחה ולבשל את המזון במטבח.

תעשיה

חלקם הגדול של המומחים הקולינריים מבשל בבתי קפה המצויים בתנאים סוערים ועשויים להתנהג באופן טבעי. אחרים עובדים עבור לינה, ארגוני מנהלים להזנה או אטרקציות; לבשל לאנשים בבתיהם הפרטיים; או להציע מתן מנהלי מזון. הם עובדים לעתים קרובות עם מומחים קולינריים אחרים במטבח בכדי להבטיח כי המזון מסודר בצורה מאובטחת ומתוכננת. זה לגמרי צפוי לעבוד תכנית מלאה עם שעות בלתי צפויות וזמן נוסף. מומחי גורמה שהם ספקי מזון או המחזיקים בבתי הקפה שלהם יכולים לעבוד בשגרה רגילה ומשפחתית בהדרגה, למרות שמשימות ניהול דורשות שעות נוספות מחוץ למטבח.

תקופות ארוכות של ניסיון

לטבחים קולינריים יש סיכויים להשיג תזרים מזומנים רב יותר דרך מקצועותיהם, כאשר הם צוברים ניסיון במטבח או נהיים מוכשרים ביצירת מזונות מסוימים, בדומה למוצרי אפיה או מנות טבעוניות. קידום כמומחה גורמה רשמי, כמנהל מטבחים או כמנהל בתי קפה כללי מבקש בנוסף פתיחות שכר משמעותיות יותר, כמו גם עבודה עבור יסודות ראש הממשלה. מבט על איך הניסיון לבדו יכול להשפיע על ריצוי הפיצויים של מומחה הקולינריה בטחנה, החל ממרץ 2018:

מגמת צמיחה בעיסוק

תחלופה גבוהה בתחום והתרחבות בקרב לקוחות הזקוקים לסאונד וגם לארוחות נהדרות במסעדות נותנים סיכויים למומחי גורמה קולינריים חדשים להצטרף לעיסוק. איפשהו בטווח של 2016 ו- 2026, טבחים ראשיים ומומחים לקולינריה יכולים לצפות להתפתחות עבודה טובה מהצפוי של 10 אחוזים, מה שיוביל לעד 14,100 משרות חדשות. עם תשומת הלב לאיכות, אוכלים במיוחד מחפשים מומחי גורמה מנוסים. האנשים שצריכים לעבוד ב