Ilahi MP3 kaydı, genel belge ölçüsünü azaltmak için bir basınç

.Mp3 belgesinin artırılmasıyla ilgili bir kayıt, günümüzde kullanılan en normal dağınık ses belgelerinin arasında öne çıkmaktadır. MP3 belgesi, Hareketli Resimler Uzmanları Grubu (MPEG) tarafından yapılmıştır ve MPEG-1 veya MPEG-2 Ses Katmanı 3’ten yoğunlaştırılmıştır. Ilahi MP3 kaydı, genel belge ölçüsünü azaltmak için bir basınç hesaplaması kullanan sağlam bir belgedir. “Kayıp” bir tasarım olarak bilinir, çünkü bu basınç geri döndürülemez ve kaynağın benzersiz bilgisinin bir kısmı basınç altında kaybolur.

ilahi mp3
ilahi mp3

Bununla birlikte, gerçekten de mükemmel MP3 müzik belgelerine sahip olmak akla gelebilir. Baskı, çektikleri kapasite ölçüsünü azaltmak için ses, video veya resim olmasına bakılmaksızın geniş bir kayıt yelpazesi için tipik bir stratejidir. 3 dakikalık bir kayıpsız belge, örneğin, Waveform Audio kaydı (WAV), 30 MB boyutunda ilişkilendirebilirken, paketlenmiş bir MP3 ile benzer bir kaydı sadece 3 MB ile ilişkilendirir. Bu, CD kalitesinin yakınını tutan% 90 basınçtır!

Ancak tüm bu baskılar belirli dezavantajlar olmadan gelmiyor. Gerçekten gerekli olan sabit disk alanını arttırırken, kayıpsız bir belge grubundan geçiş yaparken sesin doğasını kaybedersiniz. Temel konulardan biri bit hızı olarak gelir – temelde her saniye yaratılan gerçek ses verilerinin ölçüsüdür. Bu bit hızı, kbps cinsinden (her saniyede kilobit) ölçülür ve bit hızı ne kadar yüksek olursa, o kadar iyi ses duyarsınız. MP3 basıncı, ses kulağının parçalarını, insan kulağının daha uzun süre işitme duyusuna sahip olduğunu – en fazla ve en az bitiren – boşaltır. Normal müzik izleyicileri için, kalitedeki ve büyükündeki talihsizlik makul bir şekilde tanınmaz.

Mp3 Dosyasını Nasıl Açarım?

Daha önce belirtildiği gibi, MP3 en çok kullanılan ses kaydı düzenlemesidir ve bu sayede pratik olarak tüm ses çalma uygulamaları MP3 belgeleri açabilir. Windows ve macOS istemcileri, herhangi bir üçüncü bir araya getiren programlamayı tanıtmak için barındırmadan MP3 belgelerini doğrudan kapsayıcıdan çalabilir. Windows 10’da, MP3’ler elbette Windows Media Player’da çalınır; macOS’ta iTunes’da çalınırlar.

Ayarlamanız gereken MP3 belgesine iki kez dokunmanız gerekir ve tabii ki, ses çalarınız kaydı açar ve çalmaya başlar. Her halükarda, her ikisinden de alternatif bir ses çalara yaslandığınızı varsayarsak, bir belgenin ilişkisini değiştirmek Windows veya macOS’ta basit bir işlemdir. Ayrıca, şüphesiz bunu yapmak zorunda kalmayacaksınız. Başka bir müzik uygulaması başlattığınızda, yeni uygulamanın kuruluş ortasında MP3 kayıtları ile ilişkiyi garanti etme olasılığı yüksektir.

Ücretsiz Kayıpsız Ses Kodek, Apple Kayıpsız Ses Kodek ve Monkey’s Audio, çoğu şeyi gelişmiş dünyadaki her şeyin sıkıştırıldığı benzer bir tarzda seslendiren tasarımlar içindir: hesaplamaları kullanmak. Sıkıştırılmış belgeler ve FLAC kayıtları arasındaki fark, FLAC’ın ses için açıkça planlanmış olmasıdır, bu nedenle bilgi kaybı olmadan daha iyi basınç oranlarına sahiptir. Normalde, WAV’lerin kapsamının büyük bir kısmını görüyorsunuz. Yani, “Kompakt disk kalitesinde” stereo ses için bir FLAC belgesi her an yaklaşık 5 MB çalışır.

Üst kısım, ses kontrolü yapmanız gerektiğinde, hiçbir değer kaybı olmadan bir WAV’a geri dönebilmenizdir. Bir müzik tutkunuysanız ve dinamik aralıklar ile çok sayıda müzik çalıyorsanız, bu yapılandırmalar tam size göre. İnanılmaz miktarda hoparlör, kavanoz veya kulaklık düzenleyebilme şansınız olduğunda, bu yapılandırmalar onları sergilemek için tonları çekecektir.